Detali lankomumo statistika Google Analytics

Tikriausiai tau norėtųsi įdėti į savo puslapį ar blogą, ką nors daugiau negu paprastą skaitliuką kuris skaičiuoja tik lankytojų apsilankymus. Taigi dabar sužinosi kaip įdėti unikalią, nemoką, labai detalią lankomumo statistiką, kuri tau parodys:

  • kaip lankytojai rado tavo puslapį;
  • ką lankytojai darė tavo puslapyje ir kuo domėjosi;
  • apgalvotą statistiką su paprastu valdymu;
  • puslapio dizaino ir marketingo efektyvumą;
  • statistikos ataskaitas pagal tavo kriterijus;
  • statistinių duomenų uždėjimas ant puslapių (statistika puslapyje prie kiekvienos nuorodos);
  • ir dar daugiau.

Pirmiausia tinklalapyje http://www.google.com/analytics/ (viršuje galima pasirinkti kalbą) spaudžiame nuorodą Sign Up Now. » , toliau užsiregistruojam Google account, arba jeigu turime registracija, tai galime iškart ir prisijungti tame pačiame puslapyje.

Dabar kai esame sistemos viduje pridėsime savo puslapio informaciją, spaudžiame + Add Website Profile , toliau pasirenkame Add a Profile for a new domain , toliau laukelyje Please provide the URL of the site you would like to track įrašome savo blogo adresą, pvz. www.polyetilen.lt, na ir spaudžiam mygtuką Finish.

Kitame puslapyje bus duotas specialus html kodas kurį reikia įterpti į savo puslapį arba blogo šabloną. Taigi puslapio html kode pačioje pabaigoje prieš žymę < /body > įterpiame statistikos kodą ir išsaugome šabloną. Dabar kai puslapis sutvarkytas galime pranešti kad kodas įterptas, t. y. puslapyje iš kur paėmėme kodą spaudžiame mygtuką Done. Tinklalapis bus pridėtas ir dabar reikia paspausti nuorodą Check Status, tada sistema patikrins ar yra pasiekiamas nurodytas puslapis, gali užtrukti. Jeigu viskas atlikta teisingai, tada sistema praneš Analytics has been successfully installed and data is being gathered now, jei ne reikės pabandyti vėliau.

Ir viskas, statistikos kaupimas pradėtas. Primenu ši statistika rodoma ne realiuoju laiku, bet dienos senumo, todėl po dienos jau bus pirmieji duomenys.

Kitą dieną sistemoje ties pridėto tinklalapio paspaudžiame View Reports ir štai bus parodyta bendra statistika (čia visada rodomi paskutinių 7 dienų duomenys).

Turbūt įdomiausia iš kur gi ateina lankytojai į puslapį (All Reports/Marketing Optimization/Visitor Segment Performance/Referring Source), populiariausi puslapiai (All Reports/Content Optimization/Content Performance/Top Content) arba pagal kokius žodžius paieškos sistemose lankytojai randa puslapį (All Reports/Marketing Optimization/Search Engine Marketing/Overall Keyword Conversion). Na o Site Overlay parodys statistinius duomenis uždėtus ant puslapio. Taip pat jei yra paieška tinklalapyje, galima sužinoti ką dažniausiai ieško lankytojai.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Kita su žyma , , , .

Comments are closed.